Zdroj: Denik.cz
Datum vydání: 3.4.2018  
Rubrika / pořad: Ostatní    

 

Co se čte kočkám před usnutím? Autoři představí knihu v Kočičí kavárně

 

Původně je napsal pro své děti, nyní si verše Michala Bystrova poslechnou i kočky. Básně ze sbírky Nech ten mech, která získala titul Nejkrásnější česká kniha roku 2014, budou ke slyšení ve středu 4. dubna od 19 hodin v pražské Kočičí kavárně Karlín. Výtěžek z akce, na níž vystoupí i autor ilustrací Petr Nikl, poputuje na pomoc opuštěným kočkám z útulku Tlapky Mochov.

„Na programu bude to, co se běžně čte kočkám před usnutím,“ popisují své společné čtení oba autoři knihy – Michal Bystrov a Petr Nikl.

Návštěvníky karlínské kavárny čeká také spousta veselé hudby, zpěvu a tance. „Bude to zkrátka večer plný her, zábavy a improvizace. Pobaví se děti i dospělí,“ doplňuje Mirek Vymětal ze spolku Můj život s kočkou, která dobročinnou akci pořádá.

Michal Bystrov je novinář, spisovatel, písničkář, básník a překladatel. Jako novinář se specializuje na hudební publicistiku, jako písničkář má zálibu v blues a folkrocku. Inspiraci bere od lidí, kteří by se jinak potkali jen stěží: třeba od Jiřího Suchého a Boba Dylana.

Petr Nikl je známý malíř, autor objektů a instalací, které rozvíjejí představivost dětí i dospělých. Vedle výtvarného umění se zabývá také divadlem. Pro jeho projev je příznačná okouzlující hravost a nevyčerpatelná nápaditost. Někdy dává příležitost divákům, aby se aktivně zapojili. Svými ilustracemi ozdobil také jedinečnou sbírku Michala Bystrova Nech ten mech.

 

https://prazsky.denik.cz/kultura_region/co-se-cte-kockam-pred-usnutim-autori-predstavi-knihu-v-kocici-kavarne-20180403.html

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno