Syrová strava

SYROVÁ STRAVA

Krmení syrovou stravou pro začátečníky

 

Začínáte krmit svou kočku syrovou stravou?

Je mnoho jednoduchých způsobů, jak převést svou kočku na zdravou syrovou stravu. Spousta osvícených obchodů pro zvířata přináší obchodně připravenou zmraženou syrovou stravu vyrobenou z různých druhů masa. Obvykle je v kouscích nebo paštikách ke snadnému a pohodlnému krmení. Jediné, co musíte udělat, je rozmrazit a podávat! Krmení můžete také zlepšit přidáváním nakrájeného masa jako játra, kuřecí křídla, žaludky nebo jiné čerstvé maso. Mnoho koček přijímá syrovou stravu nebo na ni může být převedeno v krátkém čase. Vše, co potřebuje, jsou dvě krmení denně.

Krmení syrovou stravou je snadné

Kromě snadno dostupného hotového krmení je možné připravit syrovou stravu doma, kdy koupíme mleté maso, kosti a vnitřnosti a přidáme doplňky, nebo můžeme připravit vlastní směs. Krmení malými kousky masa s kostmi i bez přiměje kočky kousat a žvýkat, což je prospěšné pro jejich zuby a žvýkací svaly.

Důležitá je rozmanitost

V krmení syrovou stravou můžeme uplatnit mnoho různých druhů masa. Vlastně byste měli krmit různým masem nejen kvůli rozmanitosti, ale také abyste se ujistili, že má kočka vyváženou dietu. Kuřecí, krůtí, králičí, telecí, hovězí a další druhy masa jsou k dispozici v obchodech se syrovou stravou.

Jak začít?

Můžete začít nákupem hotového mraženého krmení. Má kompletní živiny a není třeba přidávat další syrové maso. Také můžete vaší kočce jednoduše předložit malé čerstvé kousky masa z kvalitního zdroje. Zkuste více druhů, abyste zjistili, co vaší kočce chutná, a pak přejděte na přípravu stravy podle svých potřeb. Pro více informací si můžete přečíst článek Snadné krmení syrovou stravou pro zaměstnané osoby na stránkách Feline Nutrition.

Proč nevařit?

Vaření ničí hodnoty v mase, způsobuje ztrátu vitamínů, minerálů a aminokyselin. Vaření také mění chemické složení masa a způsobuje horší využitelnost živin. Vaše kočka je stvořena pro konzumaci syrového masa a efektivně využívá jeho nutriční hodnoty. To vede k lepšímu trávení i zdraví.

Výhody syrové stravy:

 

 

  • snadné krmení
  • žádný zápach
  • dobrá stravitelnost
  • vysoký obsah vody
  • spousta základních živin
  • žádná přidaná pojidla a plnidla
  • kousání a žvýkání je prospěšné pro kočičí čelisti a zuby
  • nižší konzumace
  • rychlejší trávení omezuje tvorbu bezoárů