Zdroj: lidovky.cz
Datum vydání: 3.4.2018
Rubrika / pořad: Zprávy / Kultura

 

Co se čte před usnutím, zazní i v Kočičí kavárně

 

V každém pravém muži je skryto dítě, postřehl na prahu moderny Nietzsche. Svou tvorbou to dokládá i básník a písničkář Michal Bystrov. Jeho sbírka dětských veršů, kterou ozdobily akvarely výtvarníka Petra Nikla, učarovala dětem i literátům. Získala titul Nejkrásnější kniha ČR 2014 pro děti a mládež. Nyní ji oba autoři připomenou na společném autorském čtení. Koná se ve středu 4. dubna od 19 hodin v Kočičí kavárně Karlín.

„Na programu budou skladbičky, rýmovačky a další dětské etudy. Zkrátka to, co se běžně čte kočkám před usnutím,“ popisuje básník a písničkář Michal Bystrov.

Návštěvníky karlínské kavárny čeká také spousta veselé hudby, zpěvu a tance. „Bude to zkrátka večer plný her, zábavy a improvizace. Pobaví se děti i dospělí,“ doplňuje Mirek Vymětal ze spolku Můj život s kočkou, která dobročinnou akci pořádá. Výtěžek z akce navíc poputuje na dobrou věc – peníze pomohou opuštěným kočkám z útulku Tlapky Mochov.

Michal Bystrov je novinář, spisovatel, písničkář, básník a překladatel. Jako novinář se specializuje na hudební publicistiku, jako písničkář má zálibu v blues a folkrocku. Inspiraci bere od lidí, kteří by se jinak potkali jen stěží: třeba od Jiřího Suchého a Boba Dylana. Jeho tvorba je zastoupena i v soudobých antologiích moderní české poezie.

Petr Nikl je spoluzakladatel umělecké skupiny Tvrdohlaví a laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého 1995. Vystudoval pražskou AVU a věnuje se mnoha uměleckým formám od malby, přes loutkové divadlo až po hudební projekty. Pro jeho projev je příznačná okouzlující hravost a nevyčerpatelná nápaditost. Někdy dává příležitost divákům, aby se aktivně zapojili. .

Akci, na níž oba autoři svou sbírku připomenou, pořádá spolek Můj život s kočkou.

 

https://www.lidovky.cz/co-se-cte-pred-usnutim-zazni-i-v-kocici-kavarne-f4r-/kultura.aspx?c=A180403_140900_ln_kultura_sij

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno